Manchester United
0
3

Raport meczowy

Manchester United poradził sobie grając na sztucznej murawie i na inaugurację fazy grupowej Ligi Mistrzów pewnie pokonał Young Boys 3:0. Bohaterem spotkania został Paul Pogba, autor dwóch bramek i asysty przy trzecim golu.

“Czerwone Diabły” wcale nie grały dobrego meczu w pierwszej połowie, ale podobnie jak w sobotnim pojedynku z Watfordem, ni stąd, ni zowąd w ciągu kilku minut nagle wyszły na dwubramkowe prowadzenie.

Tak w zasadzie do pierwszego gola, to gospodarze stworzyli sobie lepsze okazje, a David de Gea kilkakrotnie musiał się wykazać między słupkami. W zbyt wielu momentach wychodziła jednak nieporadność w końcowej fazie akcji ofensywnych Szwajcarów, by mogli oni zaskoczyć utytułowanego rywala.

Aż w końcu w 35. minucie sprawy w swoje ręce wziął Paul Pogba, który najpierw spróbował szybkiej klepki przed polem karnym Young Boys, a chwilę później zabrał się samodzielnie z piłką, przełożył ją sobie na lewą nogę i błyskawicznym uderzeniem w samo okienko bramki wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Francuski pomocnik ponownie wpisał się na listę strzelców już 9 minut później, kiedy to skutecznie podreptując do futbolówki w swoim stylu wykorzystał rzut karny. Dośrodkowanie Luke’a Shawa z lewej strony zatrzymał nieprzepisowo dłonią Kevin Mbabu.

Paul Pogba dzisiejszego wieczoru był prawdziwym architektem swojej drużyny i udowodnił, że opaska kapitańska nie bez powodu zdobi jego lewe ramię. Były gracz Juventusu, który już w przyszłym miesiącu zagra na Old Trafford przeciw swojej byłej drużynie, miał dziś kluczowy udział przy wszystkich trafieniach.

W 66. minucie świetnie wyprowadził kontratak przytomnie zagrywając futbolówkę do Anthony’ego Martiala, który z tercetu Marcus Rashford i Romelu Lukaku miał najlepszą sytuację do strzelenia gola. Rodak asystującego Pogby swoją szansę wykorzystał, choć dość szczęśliwie piłka jeszcze odbiła się po drodze od nogi defensora gospodarzy.