Wolverhampton Wanderers FC
1
1

Raport meczowy

Manchester United nie dał rady pokonać na Old Trafford Wolverhampton Wanderers i po remisie 1:1 powiększa swoją stratę do prowadzącego Liverpoolu do 8 punktów. Swojego pierwszego gola w barwach Manchesteru United zdobył Brazylijczyk Fred.

“Czerwone Diabły” po raz kolejny nie rozpoczęły dobrze spotkania i tylko doskonała jak zwykle postawa między słupkami Davida de Gei sprawiała, że gospodarze nie stracili pierwsi bramki. W pierwszym kwadransie Hiszpan dwukrotnie był zmuszony do niełatwej interwencji, a w jednej akcji zawodnik atakujący przeniósł piłkę po dośrodkowaniu nad poprzeczką.

Podobnie jak w poprzednich meczach podopiecznym Jose Mourinho po nienajlepszym początku udało się tak z niczego wyjść na prowadzenie. Znakomicie w akcji bramkowej zachował się Paul Pogba, który sprytnie i niekonwencjonalnie zagrał przed polem karnym do Freda. Brazylijczyk bez kalkulacji uderzył bez przyjęcia tuż przy samym słupku, nie dając golkiperowi szans na interwencję.

Były piłkarz Szachtaru mógł jeszcze w doliczonym czasie pierwszej połowy polepszyć swój bramkowy dorobek w tym meczu, ale jego świetny strzał z rzutu wolnego zatrzymał w jeszcze lepszym stylu Rui Patricio.

W 53. minucie udało się gościom wyjść z kontrą. Helder Costa zdołał dośrodkować sprzed linii końcowej, mimo przeszkadzającego Luke’a Shaw. Piłka trafiła w pole karne do Raula Jimeneza, który wyłożył ją do nadbiegającego Joao Moutinho, a były zawodnik Porto pięknym strzałem lewą nogą pokonał Davida de Geę pakując futbolówkę w samo okienko.

“Czerwone Diabły” dość późno dokręcały śrubę i dopiero w ostatnim kwadransie mogliśmy poczuć jakieś emocje pod bramką Patricio. Ataki nie były jednak efektywne i walka nie starczyła do tego, by pokonać tego popołudnia ekipę Wilków.