Juventus FC
0
1

Raport meczowy

Skromny wynik 0:1 na tragedię nie wskazuje, ale Manchester United był dziś uczniem przy wyczynach Juventusu, który i tak nie zagrał jakiegoś wybitnego meczu.

Nie ma wątpliwości co do tego, że “Czerwone Diabły rywalizowały dziś z najtrudniejszym rywalem w tym sezonie i jeśli ktoś był ciekaw jak daleko od Old Trafford jest europejska czołówka, to już wie, że bardzo daleko. Suchy wynik nie odzwierciedla przebiegu meczu, bo przegrać skromnie będącym z pięć klas wyżej Juventusem, to nie wstyd, ale już na boisku wyglądało to zupełnie inaczej.

“Stara Dama” dała się wyszaleć przeciwnikom w pierwszych 10-15 minutach, a później kompletnie ich zdominowała, wychodząc na prowadzenie kilka minut później. Cristiano Ronaldo otrzymał podanie na skrzydle i dośrodkował w pole karne, gdzie Juan Cuadrado starł się z Chrisem Smallingiem. Piłka dość przypadkowo trafiła przed bramkę do Paulo Dybali, który bez problemów wpakował ją do siatki.

Jednobramkowe prowadzenie to zawsze jest ryzyko, ale tak naprawdę Manchester United może w dwóch sytuacjach wyglądał, jakby był w stanie wyrządzić krzywdę mistrzom Włoch. W pierwszej połowie goście całkowicie zdeklasowali utytułowanego rywala, a w drugiej odsłonie raczej na spokojnie przyjmowali jego ataki.

Trzeba oddać “Czerwonym Diabłom”, że do końca spotkania walecznie próbowali coś wskórać, jednak mimo wyrównania sił, brakowało im tego współczynnika extra, który miał Juventus. Wojciech Szczęsny tylko raz mógł się spocić, gdy Paul Pogba fenomenalnie zwiódł rywala i technicznym uderzeniem trafił w słupek. Futbolówka szczęśliwie dla polskiego golkipera odbiła mu się od głowy i wyszła poza boisko.

Francuz grał znakomite zawody, ale mało który z kolegów dostosował się poziomem do byłego gracza “Starej Damy”. Wyróżnić należy przede wszystkim Victora Lindelofa, grającego jeden z najlepszych meczów w tym sezonie, Chrisa Smallinga czy Davida de Geę, który w jednej sytuacji genialnie wybronił uderzenie Cristiano Ronaldo.