Everton
2
1

Raport meczowy

Po nieudanym występie we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów przeciwko Juventusowi (0:1), Manchester United w 10. kolejce Premier League mierzył się na Old Trafford z Evertonem i okazał się lepszy od “The Toffees” pokonując gości 2:1 po bramkach Paula Pogby i Anthony’ego Martiala.

Po obiecującym początku w wykonaniu gospodarzy mecz szybko się wyrównał, chociaż nadużyciem byłoby stwierdzenie, że któraś z drużyn grała dobrze. Wszystko zmieniło się w 26. minucie, kiedy Anthony Martial został podcięty w polu karnym, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Francuz już wcześniej pokazał, że będzie dziś groźny, bowiem kilka minut wcześniej strzałem z dystansu próbował zaskoczyć Jordana Pickforda.

Do wykonania rzutu karnego podszedł po raz kolejny w tym sezonie Paul Pogba. Uderzenie byłego zawodnika Juventusu co prawda obronił golkiper, ale pomocnik błyskawicznie zareagował i odbitą futbolówkę wpakował mimo to do bramki.

Strzelony gol pomógł “Czerwonym Diabłom”, którzy od tego momentu zaczęli grać znacznie lepiej, jednocześnie nie dając rozwinąć skrzydeł gościom. Kilka minut później rezultat mógłby być już wyższy, bo po świetnym rozegraniu Paula Pogby w swój charakterystyczny drybling w polu karnym wpadł Anthony Martial. Skrzydłowy oddał futbolówkę swojemu koledze z reprezentacji, a ten uderzył groźnie na bramkę. Pickford znów skutecznie interweniował, ale też raz jeszcze wybił piłkę przed siebie. Tym razem pakujący ją do siatki Marcus Rashford znalazł się na pozycji spalonej.

W 50. minucie znów pierwszoplanowe role rozegrali dwaj Francuzi z Old Trafford. Paul Pogba znalazł się w dogodnej dla siebie sytuacji do uderzenia zza pola karnego, ale tym razem pomocnik miał inny plan, a był nim świetne dostrzeżenie Martiala. Były snajper Monaco bez przyjęcia idealnie przymierzył na dalszy słupek i choć Pickford wyciągnął się jak tylko mógł, tak nie był w stanie zatrzymać tego niezwykle precyzyjnego uderzenia.

Kilkadziesiąt sekund po stracie drugiej bramki Everton mógł wrócić do gry. Richarlison obsłużył znakomitym podaniem Bernada, który stanął oko w oko z Davidem de Geą. Hiszpan zrobił co mógł skracając kąt. Portugalczyk z trudem minał bramkarza, ale już z trudniejszej sytuacji nie zdołał wpakować piłki do bramki, trafiając tylko w boczną siatkę.

Grający dziś na środku napadu w miejsce Romelu Lukaku, Marcus Rashford, w końcu miał swoją szansę. Anglik nie miał jednak najłatwiejszego zadania, bo choć był już przed nim tylko Jordan Pickford, tak kąt był na tyle ostry, że wychowanek Manchesteru United musiałby idealnie uderzyć na dalszy słupek, czego jednak nie zrobił.

Bramkarz Evertonu miał dzisiejszego popołudnia pełne ręce roboty. W 58. minucie, chwilę po próbie Marcusa Rashforda, zwycięsko wyszedł z kolejnego starcia z Paulem Pogbą, broniąc jego strzał z pola karnego.

Wszystko wydawało się przebiegać po myśli gospodarzy, którzy w sumie mogli nawet podwyższyć już i tak bardzo ładny wynik, ale w 77. minucie kompletnie niepoważnie zachował się Chris Smalling, który spóźnił się z interwencją o kwadrans i wyciął równo z trawą Richarlisona w polu karnym. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Gylfi Sigurdsson i na pewniaku ustrzelił kontaktowego gola.

W samej końcówce meczu świetną okazję na zabicie spotkania miał Anthony Martial, ale w sytuacji sam na sam zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i ostatecznie Jordan Pickford wyszedł zwycięsko z tego pojedynku. Mimo nerwowej końcówki “Czerwone Diabły” dowiozły prowadzenie do końcowego gwizdka.

Po 10. kolejkach podopieczni Jose Mourinho zajmują 8. miejsce w tabeli z 17 punktami na koncie. W kolejnym spotkaniu “Czerwone Diabły” zmierzą się na wyjeździe z 6. w lidze Bournemouth. Mecz ten odbędzie się w sobotę 3 listopada bieżącego roku.