Manchester United
2
1

Raport meczowy

By wyjść z pierwszego miejsca w grupie, Manchester United potrzebował wygranej z Valencią i potknięcia Juventusu w Szwajcarii. “Stara Dama” sensacyjnie przegrała 1:2, ale z takim samym rezultatem wyjechały “Czerwone Diabły” z Hiszpanii.

Podopieczni Jose Mourinho byli dziś katastrofalni. Najgorszy ich mecz w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Sytuację łagodzi delikatnie fakt, że portugalski menedżer wystawił dziś na plac boju drugi garnitur. Wciąż jednak w wyjściowej jedenastce znaleźli się tacy gracze jak Paul Pogba, Romelu Lukaku czy Juan Mata, którzy powinni Valencię odprawić z kwitkiem.

Tymczasem goście wyglądali fatalnie na tle 15. drużyny La Ligi i ekipy, która żegna się tym meczem z Ligą Mistrzów. Trzeba im oddać, że to pożegnanie godne. W 17. minucie Cristiano Piccini ładnie wypuścił na skrzydle Santi Minę, który dośrodkował w pole karne. Futbolówkę wybił głową Phil Jones, jednak zrobił to na tyle niefortunnie, że ta wpadła pod nogi Carlosa Solera, który płaskim, prostym strzałem znalazł drogę do bramki Sergio Romero.

W 47. minucie znów główną rolę przy utracie gola odegrał Phil Jones. Anglik zdołał wyprzedzić rywala przy prostopadłym zagraniu w jego kierunku, ale zupełnie niepoważnie zdecydował się wślizgiem wybijać piłkę w konsekwencji czego wpakował ją do własnej bramki. Błąd popełnił również Sergio Romero. Wydaje się, że Argentyńczyk niepotrzebnie wychodził do tej sytuacji i nie był w stanie już zareagować na babola kolegi.

“Czerwone Diabły” zaczęły grać dopiero w ostatnich 5-10 minutach. W 87. wprowadzony niedawno Marcus Rashford wykorzystał dobrą wrzutkę Ashleya Younga świetnie wyskakując w powietrze i głową zdobył bramkę. Swoją szansę miał jeszcze Juan Mata, ale były zawodnik Valencii źle trafił w piłkę w dogodnej pozycji i to wszystko na co stać było 20-krotnych mistrzów Anglii tego wieczoru.