Huddersfield Town
Old Trafford

Raport Meczowy

Debiut Ole Gunnara Solskjaera w roli menedżera na Old Trafford wypadł niemal równie udanie, jak wyjazdowe spotkanie z Cardiff. Manchester United bez większych problemów pokonał Huddersfield Town.

“Czerwone Diabły” nie wyglądały może tak imponująco, jak w niedzielnej potyczce, ale i tak kibice na pewno będą zadowoleni z przebiegu meczu, zwłaszcza że pod wodzą Jose Mourinho ich pupile potrafili takie spotkania remisować lub przegrywać.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 28. minucie. Strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Victora Lindelofa zdołał wybić głową defensor, jednak piłka spadła tuż pod nogi Nemanji Maticia, który dobrze ustawił się przed bramką. Serb z łatwością więc zdobył swojego pierwszego gola w sezonie.

10 minut później powinno być 2:0. Marcus Rashford znakomicie minął rywala na lewym skrzydle i równie dobrze dośrodkował w pole karne, gdzie zauważył wbiegającego Diogo Dolota. Gdyby to był któryś z ofensywnych graczy, piłka pewnie zatrzepotałaby w siatce, jednak Portugalczyk nienajlepiej przystawił stopę do futbolówki i ta w efekcie minęła bramkę.

Huddersfield rzadko atakowali rywali, ale mieli sytuacje, które mogły doprowadzić do wyrównania. Tuż przed końcem pierwszej połowy strzał Philipa Billinga trafił tylko w boczną siatkę, a w 60. minucie wybitną interwencją popisał się David de Gea w niezwykły sposób wyskakując do sprytnej podcinki Laurenta Depoitre.

Podopieczni Solskjaera dobrze odpowiedzieli na te problemy, bowiem kilka minut po paradzie De Gei podwyższyli prowadzenie. Znakomitą pracę na prawym skrzydle wykonali Marcus Rashford do spółki z Juanem Matą, który przedarł się z piłką w pole karne i wycofał ją do Andera Herrery. Ostatni z Hiszpanów zauważył lepiej ustawionego Paula Pogbę, a Francuz precyzyjnym uderzeniem wykończył świetną, zespołową akcję.

Tegoroczny mistrz świata kolejny raz błyszczał pod wodzą nowego menedżera i dzisiejszego popołudnia jeszcze powiększył swój dorobek strzelecki. W 78. minucie otrzymał piłkę na 20 metrze przed bramką Lössla i uderzył w jej kierunku. Uderzenie wyglądało dość nonszalancko, ale było niesamowicie precyzyjne.

Podobnie jak Cardiff, Huddersfield zdołało raz wpakować futbolówkę do siatki, pozbawiając Davida de Gei czystego konta. W 88. minucie zgranie głową Steve’a Mouniego wykorzystał Mathias Jorgensen, który uprzedził obrońców i z bliskiej odległości pokonał hiszpańskiego golkipera.