Anthony Martial na sesji treningowej Manchesteru United
Sky Sports

Sytuacja kadrowa przed meczem z Crystal Palace

, , Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United w najbliższy poniedziałek po ponad tygodniowej przerwie zmierzy się w lidze z Crystal Palace. Przed meczem z „Orłami” do treningów drużynowych wróciło dwóch doświadczonych zawodników, którzy mogą załatać dziury na mocno wybrakowanych pozycjach w zespole Erika ten Haga.

Pierwszym zawodnikiem, który został zauważony na dzisiejszej (czwartek 2 maja) sesji treningowej, jest Anthony Martial. Kontrakt napastnika powoli dobiega końca, a w styczniu przeszedł on jeszcze operację, by całkowicie wyleczyć swoje problemy z pachwiną. Dotychczasowa cisza sugerowała, że ma on już swój ostatni mecz w Manchesterze United za sobą.

W 2024 roku francuski napastnik nie rozegrał ani jednego spotkania, a po raz ostatni na boisku widzieliśmy go przy okazji przegranego 0:3 starcia ligowego z Bournemouth na Old Trafford. Spotkanie to rozegrane zostało 9 grudnia 2023. Następnie pauzował on przez kontuzję i przeszedł operację.

Martial trenował z pierwszym zespołem, a jego powrót może być ważny, gdyż przeciąga się nieobecność Marcusa Rashforda. Anglik doznał urazu w meczu z Coventry City. Kontuzja kostki wykluczyła go ze starć z Sheffield United i Burnley. Na wspomnianej sesji treningowej brakowało właśnie Rashforda, gdyż nadal odczuwa ból w nodze, donosi Sky Sports.

Do treningów z zespołem wrócił również doświadczony defensor Jonny Evans. Powrót tego gracza również może wiele zmienić. W ostatnich spotkaniach duet na środku obrony tworzyli Casemiro oraz grający z urazem Harry Maguire. Musimy pamiętać, że Evans zbierał jedne z lepszych ocen ze wszystkich obrońców Manchesteru United w tym sezonie.

Z klubem w sprawie zawodników skontaktowali się Simon Stone z BBC oraz Fabrizio Romano. Dziennikarze otrzymali potwierdzenie, że Evans i Martial na stałe wrócili do treningów z pierwszym zespołem Erika ten Haga, oraz że mogą być brani pod uwagę przy następnej kadrze meczowej.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze