Miasto Manchester

Będąc w Manchesterze, poza wizytą na Old Trafford, warto także poświęcić trochę czasu i poznać się z miastem. Zdecydowanie polecamy wizytę w Muzeum Futbolu – wstęp jest darmowy a wystawy z pewnścią zaciekawią wszystkich, bez względu na wiek. Muzeum mieści się w centrum miasta a więcej informacji o nim znajdziecie tu: http://www.nationalfootballmuseum.com/

Jeśli lubicie zwiedzać polecamy także w bibliotekę Johna Rylandsa, która mieści się przy jednej z głównych ulic Manchesteru (http://www.library.manchester.ac.uk/rylands/) czy Muzeum Nauki i Przemysłu gdzie nie sposób się nudzić (http://www.msimanchester.org.uk/). Wstęp do obu jest darmowy.

Będąc w Anglii nie wypada przegapić brytyjskiego śniadania – w całym mieście jest masa restauracji czy pubów w których możecie się nim pożywić. Warto zajrzeć do sieci pubów Wetherspoon, gdzie wizyta nie zrujnuje naszych portfeli. Jeden z ciekawszych to ten na Deansgate, „ The Moon Under Water”, który mieści się w starym kinie – wnętrze jest niesamowicie klimatyczne!

Adres: 68-74 Deansgate, M3 2FN Manchester

Innym pubem, który warto odwiedzić jest The Old Nags Head – także w centrum miasta. Ściany pubu pokryte są zdjęciami Georgiego Besta! Miejsce obowiązkowe dla każdego kibica United.

Adres: The Old Nags Head, 19 Jacksons Row, M2 5WD Manchester

Pubem pełnym kibicow United jest The Bishop Blaize, zlokalizowany koło Old Trafford. To tu wielu fanów zbiera się na wspólne śpiewanie przed meczem. Jest to kolejny z sieci pubów Wetherspoon, natomiast warto wspomnieć, że w  tym miejscu nie zjecie posiłku w dniu meczu, ponieważ stoły są wynoszone, by pomieścic jak najwięcej rozśpiewanych Czerwonych Diabłów. W dniu meczu wstep do pubu mają wyłącznie osoby z biletem, za wstęp pobierana jest opłata w wysokości 1 funta.

https://www.youtube.com/watch?v=H6YCiXp7HDQ

Adres: 708 Chester Rd, Stretford, M32 0SF Manchester

Kolejnym miejscem, w którym możecie pośpiewać przed meczem jest The Toll Gate. Ten pub dzieli od Old Trafford 15 minutowy spacer i powoli staje się coraz popularniejszy wśród kibiców United.

https://www.youtube.com/watch?v=4IzklnqVqwA

Adres: Seymour Grove, Stretford, M16 0TG Manchester

Jeśli wybieracie się do pubów przed meczem, odradzamy noszenie łączonych szalików – mogą być świetną pamiątką, szczególnie jeśli to Wasz pierwszy wyjazd, natomiast niekoniecznie są mile widziane przez stałych bywalców – o czym niektórzy przekonali się w ten sposób: https://www.youtube.com/watch?v=lEBQMkF-DNQ

Rzeczą, o której należy także pamiętać jest fakt, iż niektóre lokale nie wpuszczają osób ubranych w barwy klubowe – jeśli więc będziecie chcieli gdzieś wejść np. po meczu, ochrona może nie wpuścić Was do pubu ze względu na obowiązujący dress code.

Opracowanie: Agnieszka Kozłowska (MUSC Poland)

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Button_Widget”][/siteorigin_widget]