Benjamin Sesko
Corriere dello Sport

Fabrizio Romano: Benjamin Sesko zdecydował. Napastnik z nowym kontraktem?

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Rozchwytywany przez angielskie kluby napastnik RB Lipsk Benjamin Sesko najpewniej zdecydował w sprawie swojej przyszłości. Według Fabrizio Romano ma on podpisać nowy atrakcyjny kontrakt z obecnymi pracodawcami i zostanie w ich zespole.

21-letni napastnik łączony jest z Old Trafford od kilku sezonów, a pierwsze doniesienia są jeszcze z czasów wybuchu jego formy w RB Salzburg. Ostatecznie za Ralfa Rangnicka klub nie sprawdził tego zawodnika, który zdecydował się podpisać kontrakt z innym klubem z rodziny Red Bulla.

W zakończonym już sezonie 2023/24 gracz klubu z Lipska we wszystkich rozgrywkach zaliczył 42 spotkania, w których zdobył 18 bramek. Dodatkowo asystował on przy dwóch trafieniach kolegów z drużyny. Transfermarkt wycenia go na około 50 mln euro, a jego umowa wygasa w czerwcu 2028 roku.

Z najnowszych doniesień Fabrizio Romano wynika, że Benjamin Sesko zdecydował w sprawie swojej przyszłości i pozostanie w klubie. Ma on podpisać z obecnymi pracodawcami nowy kontrakt na lepszych warunkach. Na mocy dżentelmeńskiej umowy klub nie będzie blokować mu transferu w przyszłości.

Sesko w ostatnich tygodniach łączony był z dwoma angielskimi gigantami – Manchesterem United oraz Arsenalem. Drużyny te poszukują wzmocnień pozycji napastnika przed kolejnym nadchodzącym sezonem. Agent zawodnika był na trybunach Old Trafford podczas ostatniego starcia tych zespołów.

Na moment pisania tekstu nie ma przesłanek, kto mógłby być faworytem Manchesteru United w sprawie zasilenia środka formacji ofensywnej, by rywalizować z Rasmusem Hojlundem. Jednakże takich informacji najpewniej nie poznamy do momentu ogłoszenia decyzji w sprawie przyszłości Erika ten Haga. Proces oceny sezonu nadal trwa, co negatywnie wpływa na poczynania klubu na letnim rynku transferowym.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze