manutd.com

„The Telegraph”: Tottenham zainteresowany Harrym Maguire’em

, Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Przyszłość kapitana Manchesteru United wciąż nie jest znana. Harry Maguire może chcieć poszukać regularnej gry w innym klubie w Anglii. Drzwi dla reprezentanta kraju chętnie otworzyłby Tottenham – informuje „The Telegraph”. Doniesienia potwierdza również „The Times”.

Maguire wypadł z łask Erika ten Haga, który w ostatnich miesiącach stawiał go niżej w hierarchii niż Victora Lindelofa. To oznacza, że Anglik stał się piątym a być może nawet szóstym obrońcą, bo w trakcie sezonu zdarzało się, że holenderski szkoleniowiec preferował na środku obrony Luke’a Shawa. To może zmusić kapitana do rozejrzenia się za innymi klubami.

Zainteresowanie środkowym obrońcom wyraził Tottenham. Taki ruch miałby podobno ucieszyć samego Harry’ego Kane’a. Chęć pozyskania Maguire’a nie jest w żaden sposób powiązana z doniesieniami mówiącymi o przenosinach Kane’a do Manchesteru United. Raczej nie ma szans, aby była to transakcja łączona.

W rzeczywistości Tottenham chce sprowadzić Maguire’a, by zatrzymać swojego napastnika. Piłkarze mają ze sobą bardzo dobre relacje i sam Kane ponoć naciskał na ten transfer.

Nie wiadomo jeszcze, czy do klubu wpłynie oficjalna oferta, ale defensor mógł się przenieść do północnego Londynu już podczas kadencji Mauricio Pochettino. Maguire chce regularnej gry, bo grozi mu odsunięcie od reprezentacji Anglii.

Według ostatnich plotek angielskich mediów angielski obrońca byłby do wyciągnięcia za 40 milionów funtów.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze