Fabrizio Romano ujawnił, że Chido Obi-Martin, który najpewniej dołączy do Manchesteru United, będzie w planach Erika ten Haga na pierwszy zespół. Gracz ma otrzymać pewną pozycję w drużynie holenderskiego szkoleniowca.
W nocy padło “here we go” Fabrizio Romano w sprawie utalentowanego napastnika Chido Obi-Martina. Były już członek akademii Arsenalu po wygaśnięciu kontraktu za darmo przeniesie się do Manchesteru United. Kluczem przy negocjacjach miał być jeden członek sztabu szkoleniowego, a więcej o tym przeczytasz tutaj.
Po kilku godzinach Romano dostarczył kolejnych informacji w sprawie duńskiego młodzieżowca. Według jego źródeł Chido Obi-Martin będzie w planach Erika ten Haga. Gracz ten będzie postrzegany jako trzeci napastnik w hierarchii pierwszej drużyny.
Przed nim będą Rasmus Hojlund i Joshua Zirkzee. Sam Obi-Martin ma częściej grywać w akademii, by utrzymać regularność występów, co przełoży się na spokojny rozwój. Jednakże w przypadku potrzeby będzie on wspierać kadrowo drużynę Ten Haga. Takie założenie miało być kolejnym czynnikiem, który przekonał napastnika do transferu na Old Trafford.
Nasuwa się pytanie, co będzie z Ethanem Wheatleyem? Wychowanek Manchesteru United zaliczył bardzo dobry sezon 2023/24 w młodzieżówce (U18 i U21), lecz na razie jeszcze nie osiągnął poziomu pierwszego zespołu, co często widać podczas spotkań, gdy otrzymuje już szansę od Erika ten Haga. Dodać trzeba, że od kampanii 2024/25 będzie on grać w U21.









