Menedżer Juventusu, Massimiliano Allegri, pojawił się u boku Cristiano Ronaldo na konferencji prasowej poświęconej wtorkowemu starciu „Starej Damy” z Manchesterem United na Old Trafford w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów. Włoch wychwalał klasę swojego rywala, ale dodał też, że ewentualna wygrana niemal zapewni jego drużynie awans do kolejnej fazy tego turnieju.
– To dla nas ważny okres. Nie rozpoczęliśmy go za dobrze, ponieważ w weekend zremisowaliśmy 1:1 na własnym boisku z Genuą w lidze. Niemniej jeżeli wygramy najbliższe spotkanie, to zdecydowanie będziemy jedną nogą w kolejnej rundzie tych rozgrywek – mówił Allegri.
– Manchester United ma w składzie szybkich, silnych i uzdolnionych technicznie piłkarzy. To mocna drużyna. Została zebrana w całość i jest stworzona do tego, aby wygrywać. Do tego posiada doświadczonego menedżera, prawdziwego eksperta, jakim jest Jose Mourinho. Będziemy musieli rozegrać dobry mecz w każdym aspekcie.
– Smutno mi, że nie ma z nami Mario Mandzukicia. Tak samo smutno mi, że nie mamy do dyspozycji Samiego Khediry i Emre Cana, ale niezależnie od tego, w jakiej formacji zagramy, musimy mieć bardzo czyste umysły w tym spotkaniu. Musimy zagrać bardzo dobrze, bardzo precyzyjnie i musimy być bardzo dokładni, gdy będziemy mieli piłkę przy nodze.
– W przeciwnym razie nasi przeciwnicy mogą zastosować taką alternatywę w grze, której my nie mamy. Mogą zagrywać długie piłki, ponieważ mają dobrze zbudowanych i silnych fizycznie zawodników. Dlatego też musimy być naprawdę skupieni, zwłaszcza gdy będziemy grać piłką po ziemi – dodał Włoch.
Allegri został też m.in. zapytany o swoje odczucia dotyczące mierzenia się z swoim byłym podopiecznym, Paulem Pogbą. 51-latek nie chciał się jednak odnosić do poszczególnych zawodników, ponieważ jego zdaniem Manchester United ma w składzie znacznie więcej atutów niż tylko francuskiego pomocnika.
– Zagramy przeciwko drużynie złożonej z silnych piłkarzy, a nie tylko z Paula Pogby. Na boisku zobaczymy dwie drużyny, które w swoich składach wystawią wielu młodych zawodników. Dla przykładu oni mają Rashforda, Martiala i Pogbę, a my zaś Dybalę, Bernardeschiego, Cancelo, Aleksa Sandro czy też Bentancura. Wielu młodych piłkarzy pojawi się na boisku – mówił dalej Allegri.
– Są przyszłością piłki nożnej, tej na poziomie światowym, dlatego też ten mecz będzie prawdziwym sprawdzianem dla tych zawodników, którzy zmierzą się z naprawdę dobrą drużyną na tym cudownym stadionie. To będzie dla nas ogromny test, ale to także mecz w Lidze Mistrzów, a wiemy jak ważne są to spotkania – dodał.









