Czeski bramkarz Manchesteru United, Radek Vitek podpisał nową umowę z klubem, jednocześnie przenosząć się na wypożyczenie do końca sezonu 2023/2024. W barwach “Czerwonych Diabłów” 20-latek zagrał do tej pory jedynie w meczu towarzyskim przeciwko Wrexham rozgrywanym w okresie przedsezonowym.
Nowa umowa Vitka z klubem z Old Trafford ma wygasać w czerwcu 2027 roku. Po podpisaniu kontraktu Czech przeniósł się na wypożyczenie do Accrington Stanley, drużyny z League Two. Zwycięzca FA Youth Cup z 2022 roku będzie się teraz rozwijał pod skrzydłami Johna Colemana. Będzie on obserwowany i wspierany przez sztab Manchesteru United.
Radek Vitek to już dziewiąty piłkarz, który w tym miesiącu udaje się na wypożyczenie. Poprzednio byli to Rhys Bennett, Alvaro Fernandez, Dan Gore, Hannibal, Joe Hugill, Maxi Oyedele, Jadon Sancho i również Donny van de Beek. Klub życzył bramkarzowi w swoim oficjalnym oświadczeniu dużo szczęścia podczas jego wypożyczenia.









