Jurgen Klopp
liverpoolfc.com

Oficjalnie: nadchodzi rewolucja w Liverpoolu. Jurgen Klopp opuści „The Reds” po sezonie

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Jeden z największych rywali Manchesteru United, Liverpool ogłosił, że po sezonie 2023/24 klub opuści obecny szkoleniowiec Jurgen Klopp. Wraz z niemieckim trenerem z Anfield odejdzie część sztabu szkoleniowego oraz dyrektor sportowy.

26 stycznia światem piłki nożnej wstrząsnęła informacja o zmianach u rywali Manchesteru United. Liverpool ogłosił, że po sezonie zespół opuści obecny szkoleniowiec Jurgen Klopp, który zdecydował się odpocząć od piłki nożnej. Niemiec zapowiedział także, że nie poprowadzi nigdy innego klubu w Anglii.

Jednym z głównych powodów Kloppa ma być zmęczenie presją, jaka wiążę się z pracą w tak dużym klubie. Pomimo świetnej atmosfery panującej w drużynie stwierdził on, że nie jest w stanie dalej pracować w takim rytmie. Nie ujawnił on swoich planów na przyszłość.

Na chwilę obecną klub nie ogłosił, kto zastąpi Niemca po sezonie. Jednakże masa ogłoszeń, która dzisiaj wypłynęła sugeruje całkowicie nowy projekt. Zdaniem ekspertów najlepszym kandydatem na to stanowisko byłby były gracz „The Reds” Xabi Alonso, który osiąga świetne wyniki w Bayerze Leverkusen.

Oprócz Jurgena Kloppa Anfield opuści kilku innych pracowników na różnych szczeblach struktury klubu. W takim przypadku można mówić o prawdziwej rewolucji w „The Reds”. Wśród osób opuszczających Liverpool jest obecny dyrektor sportowy Jorg Schmadtke.

Zmiany zawitają też do sztabu szkoleniowego. Wraz z Kloppem odejdą jego asystenci Pepijn Lijnders oraz Peter Krawietz. W ich ślady pójdzie także trener Vitor Matos. Fabrizio Romano dodał, że Lijnders najprawdopodobniej po sezonie spróbuje swoich sił na stanowisku menedżera pierwszego zespołu w innym klubie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze