Erik ten Hag
manutd.com

Gianluca Di Marzio: po sezonie Manchester United pożegna Erika ten Haga

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio poinformował, że Manchester United po sezonie zwolni Erika ten Haga ze stanowiska menedżera pierwszego zespołu. „Czerwone Diabły” mają mieć już dwóch kandydatów do zastąpienia Holendra.

Dotychczas rozpoznawalni dziennikarze nie informowali w sprawie przyszłości Erika ten Haga. Sugerowało to, że Holender jakimś cudem utrzyma się na stanowisku, nawet w przypadku braku europejskich pucharów w następnym sezonie.

Ciszę tę przerwał Gianluca Di Marzio, który stwierdził, że Manchester United po sezonie zwolni Erika ten Haga. Włoski dziennikarz dodał, że klub się już nie zastanawia w tej sprawie i po prostu zdecydował. Uznano, że rozstanie ze szkoleniowcem będzie najlepszym rozwiązaniem.

Głównym celem dla Manchesteru United miałby być były pracownik tego klubu Kieran McKenna, który świetnie sobie poradził w Ipswich Town. W przypadku fiaska negocjacji, lub decyzji trenera o przenosinach do Chelsea, „Czerwone Diabły” miałyby zabiegać o zakontraktowanie Mauricio Pochettino.

Włoski dziennikarz dodaje, że na liście życzeń jest jeszcze jeden szkoleniowiec, a dokładnie Roberto De Zerbi, który opuścił w ostatnich dniach Brighton. Jednakże klub preferować ma dwa wcześniej wspomniane nazwiska, a ze samym De Zerbim dotychczas nie nawiązano kontaktu w sprawie angażu.

Oficjalne ogłoszenie odejścia Ten Haga na pewno nie nastąpi przed końcem sezonu. Piłkarze Manchesteru United przed sobą mają ostatnie starcie, które będzie meczem derbowym z Manchesterem City. Jest to ostatnia szansa na trofeum w tym sezonie oraz na zakwalifikowanie się do europejskich pucharów w następnej kampanii. Spotkanie zostanie rozegrane na Wembley 25 maja o 16:00.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze