Aaron Wan-Bissaka
manutd.com

Raport z Turcji: Galatasaray naciska na transfer Aarona Wan-Bissaki

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Turecki dział beIN Sports donosi, że Galatasaray jest pozytywnej myśli i chce jak najprędzej sfinalizować transfer defensora Aarona Wan-Bissaki z Manchesteru United. Klub chce przedstawić graczowi propozycję 4-letniego kontraktu.

W letnim oknie transferowy Manchester United zmuszony będzie do redukcji kadry pierwszego zespołu, by wzmocnić go przed następnym sezonem. Wcześniejsze doniesienia sugerowały, że wielu graczy może opuścić ten klub, jeśli pojawią się odpowiednie oferty.

Jednym z tych piłkarzy ma być prawy defensor Aaron Wan-Bissaka, który przegrywa w klubowej hierarchii Diogo Dalotem. To właśnie Portugalczyk jest preferowanym graczem na prawą stronę obrony pod Erikiem ten Hagiem, który stawia na bardziej ofensywne umiejętności bocznych defensorów.

W ostatnich dniach Galatasaray wysłało ofertę za dwóch podopiecznych “Czerwonych Diabłów” – Scotta McTominaya i Aarona Wan-Bissakę. Jednakże najpewniej kwestie finansowe uniemożliwiły zawarcie porozumienia w pierwszej turze rozmów, a więcej o tym tutaj.

Teraz turecki dział beIN Sports donosi, że Galatasaray ma bardzo naciskać na transfer wspomnianego Wan-Bissaki. Dowiedzieliśmy się również, że klub zamierza zasiąść już do negocjacji z obozem zawodnika i przedstawi mu propozycję 4-letniego kontraktu.

26-latek według transfermarkt warty jest około 20 mln euro, a jego kontrakt ważny jest jeszcze do czerwca 2025 roku. W kampanii 2023/24 we wszystkich rozgrywkach rozegrał on 30 spotkań, w których 3-krotnie asystował kolegom z zespołu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze