alejandro garnacho9
mirror.co.uk

Gary Neville ocenia Alejandro Garnacho. “Wygląda na kompletnie wyczerpanego”

, Joanna Bryndza
Zmień rozmiar tekstu:

Gary Neville miał więcej pytań niż odpowiedzi, gdy przedstawiał wymowną ocenę pierwszych sześciu miesięcy Alejandro Garnacho w Chelsea.

Argentyńczyk, po opuszczeniu Old Trafford, regularnie spotyka się z krytyką za swoje występy w londyńskim klubie. W miniony weekend, zespół prowadzony przez Liama Roseniora pokonał West Ham United 3:2 na Stamford Bridge, mimo że do przerwy przegrywał 0:2. Garnacho rozpoczął to spotkanie w wyjściowym składzie, jednak trener “The Blues” zdecydował się nie wystawiać skrzydłowego na drugą odsłonę. W efekcie czego, Chelsea zdobyła trzy bramki po zmianie stron i sięgnęła po komplet oczek.

Występ Argentyńczyka przeciwko “Młotom” był prawdopodobnie jednym z najgorszych od czasu odejścia z Manchesteru United – w ciągu zaledwie 45 minut Garnacho stracił piłkę aż 12 razy.

– Alejandro Garnacho to zawodnik, który budzi pewne kontrowersje – stwierdził Neville w podcaście „The Gary Neville Podcast”. – Myślę, że wielu ludzi zadaje sobie pytanie, czy jest piłkarzem najwyższej klasy i gdzie tak naprawdę się plasuje? Gdzie jest w hierarchii? To, co było przykre i trudne do oglądania, to widok młodego zawodnika, który przeniósł się do Chelsea. Wyglądał na kompletnie wyczerpanego, jeśli chodzi o jego pewność siebie po lewej stronie boiska – podsumował były obrońca “Czerwonych Diabłów”.

“Jeśli Man Utd potrafi, Chelsea może to zrobić doskonale”

Jednak ostatnia wypowiedź 21-latka w mediach mogłaby sugerować coś innego. Argentyńczyk przed wczorajszym spotkaniem rewanżowym w ramach Pucharu Ligi, pomiędzy Arsenalem a Chelsea na Emirates [przyp. red. pierwszy mecz zakończył się wynikiem 3:2], stwierdził:

– Wszyscy wiedzą, jak trudno jest tam grać. Kiedy przegraliśmy pierwszy mecz, widziałem wiele osób mówiących: „Tak, ale nikt jeszcze nie wygrał na Emirates”. Teraz jednak myślę, że to spojrzenie jest nieco inne. Jeśli na przykład Manchester United potrafił ich tam pokonać, my też możemy to zrobić doskonale.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla “Kanonierów” [przyp. red. po bramce Kaia Havertza w 97. minucie], a Garnacho pojawił się na murawie na 15 minut przed końcem regulaminowego czasu gry.

Podobne wpisy

Najnowsze

Rankingi

Najwyższa średnia

# Zawodnik Śr. ocena
1. 7,65
2.
Casemiro
Casemiro Pomocnik
7,20
3. 7,12
4.
Matheus Cunha
Matheus Cunha Napastnik
7,08
5. 6,99

Najwięcej bramek

# Zawodnik Bramki
1.
Bryan Mbeumo
Bryan Mbeumo Napastnik
12
2. 12
3. 9
4.
Casemiro
Casemiro Pomocnik
9
5.
Matheus Cunha
Matheus Cunha Napastnik
9

Najwięcej asyst

# Zawodnik Asysty
1. 22
2. 4
3.
Bryan Mbeumo
Bryan Mbeumo Napastnik
3
4.
Amad Diallo
Amad Diallo Napastnik
3
5.
Diogo Dalot
Diogo Dalot Obrońca
3

Bestsellery w sklepie