lisandro martinez45 1
X/ManUtd

MŚ 2026: Argentyna melduje się w półfinale. Wspaniały gol Alvareza

, Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

W ostatnim z czterech meczów ćwierćfinałowych na Mistrzostwach Świata 2026 Argentyna podejmowała Szwajcarię. W wyjściowym składzie znalazł się Lisandro Martinez.

Już w 10. minucie z rzutu rożnego wykonanego przez Leo Messiego główkował Alexis Mac Allister, który pokonał Kobela. Około 20 minut później sam na sam z Martinezem wychodził Breel Embolo, ale bramkarz Aston Villi w odpowiednim momencie wyszedł z bramki i powstrzymał napastnika, przy pomocy Lisandro Martineza.

W 66. minucie “Helweci”, a konkretnie Granit Xhaka postraszyli Argentynę uderzeniem zza pola karnego. Okazało się ono celne, ale czujny był Emiliano Martinez.

Zaledwie minutę później podopieczni Murata Yakina wyrównali wynik. Świetne podanie “w uliczkę” w polu karnym dał Ricardo Rodriguez, a jego adresatem był Dan Ndoye. Gracz Nottingham Forest uderzył przy dalszym słupku i doprowadził do remisu.

W 69. minucie nastąpił jednak kolejny zwrot akcji. Breel Embolo nurkował i próbował wymusić faul praktycznie na środku boiska. Ukarany wcześniej żółtą kartką ponownie zobaczył napomnieniem, co skutkowało czerwoną kartką i wyrzucenie z boiska.

Jeszcze pod sam koniec doliczonego czasu gry drugiej połowy po wrzutce z rzutu rożnego ekwilibrystycznym strzałem popisał się Lisandro Martinez, lecz Kobel wybronił to uderzenie.

Mimo gry w deficycie Szwajcarom udało się doprowadzić do dogrywki. W 112. minucie Mistrzowie Świata z 2022 roku ponowie wyszli jednak na prowadzenie za sprawą Juliana Alvareza. Piłkarz Atletico znakomicie podkręcił zza pola karnego, pakując piłkę praktycznie w samo okienko i nie dając szans Kobelowi.

Wynik w 121. minucie ustalił jeszcze Lautaro Martinez, kończąc wszelkie nadzieje Szwajcarów. Argentyńczycy wyprowadzili kontrę, a Almada przedryblował kilku ze szwajcarskich obrońców. Jego uderzenie wybronił Kobel, jednak piłka spadła pod nogi Lautaro Martineza, który zamknął mecz.

Podopieczni Lionela Scaloniego w półfinale spotkają się z Anglią, która wyeliminowała Norwegię. To starcie odbędzie się w środę, 15 lipca o godzinie 21:00.

Powiązani zawodnicy

Podobne wpisy

Najnowsze

Rankingi

Najwyższa średnia

# Zawodnik Śr. ocena
1. 7,65
2.
Casemiro
Casemiro Pomocnik
7,20
3. 7,12
4.
Matheus Cunha
Matheus Cunha Napastnik
7,08
5. 6,99

Najwięcej bramek

# Zawodnik Bramki
1.
Bryan Mbeumo
Bryan Mbeumo Napastnik
12
2. 12
3. 9
4.
Casemiro
Casemiro Pomocnik
9
5.
Matheus Cunha
Matheus Cunha Napastnik
9

Najwięcej asyst

# Zawodnik Asysty
1. 22
2. 4
3.
Bryan Mbeumo
Bryan Mbeumo Napastnik
3
4.
Amad Diallo
Amad Diallo Napastnik
3
5.
Diogo Dalot
Diogo Dalot Obrońca
3

Bestsellery w sklepie