Solskjaer przed meczem z PSG: jesteśmy Manchesterem United i nikt nas łatwo nie pokona

Man Utd App Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

W środowy wieczór Manchester United zmierzy się z Paris Saint-Germain na Parc des Princes w ramach rewanżowego spotkania 1/8 finału Ligi Mistrzów. Z okazji zbliżającego się pojedynku, Ole Gunnar Solskjaer zjawił się na przedmeczowej konferencji prasowej, aby odpowiedzieć na pytania dziennikarzy.

Oto najważniejsze myśli norweskiego szkoleniowca i ich rozwinięcie:

“Potrzebujemy dobrego planu”:

– Przed nami trudne zadanie do wykonania, lecz musimy mu podołać. Potrzebujemy pierwszego gola, aby pozostać w grze. Jeżeli do końca spotkania zostanie 30 minut, a nam będzie brakowało jednej bramki, wszystko stanie się możliwe. Kluczem jest dobry plan i dobry występ, ponieważ PSG jest zespołem pełnym jakości.

Zapytany o to czy sir Alex Ferguson porozmawia z zawodnikami przed meczem, odpowiedział:

– Nie. Nie porozmawia z nimi.

“W Champions League dzieją się dziwne rzeczy”:

– Każdy wie, że możemy ich pokonać. Wyniki w Lidze Mistrzów w ostatnich latach były – nie chcę nazwać ich dziwnymi – ale przykładowo Juventus przegrał 0:3 w Turynie z Realem Madryt, aby później na wyjeździe odrobić tę stratę i do 90 minuty prowadzić 3:0. Rok wcześniej, mecz PSG z Barceloną – wszyscy pamiętamy tamtą rywalizację. Istnieje wiele przykładów drużyn, które potrafiły odwrócić niekorzystny rezultat.

– Jako klub robiliśmy to wielokrotnie. Piłkarze spisywali się fantastycznie na obcych stadionach. Pokonaliśmy Arsenal, Chelsea, Tottenham na ich obiektach. To pozwala nam wierzyć, że w Paryżu możemy dokonać tego samego.

O wspomnieniach z pojedynku PSG vs Molde na Parc des Princes w 1995 roku:

– Nie mieliśmy żadnych szans po porażce u siebie. Pamiętam ten mecz, ponieważ strzeliłem im gola. To jedno z dobrych wspomnień. Wtedy również byli dobrym zespołem, ale to jak się rozwinęli, jest fantastyczne.

“Nasze ambicje sięgają ćwierćfinału”:

– Gdy nikt w ciebie nie wierzy, zawsze wiele zależy od charakteru. Zapisanie się na kartach historii nie jest motywacją, motywacją jest awans do kolejnej rundy. Moi piłkarze nie są przyzwyczajeni do przegrywania i nie są zadowoleni ze sposobu, w jaki przegraliśmy spotkanie u siebie. Wiemy jednak, że z najlepszą dyspozycją dnia jesteśmy w stanie im dorównać.

O powstrzymaniu Kyliana Mbappe:

– Fantastycznie rozpoczął swoją karierę. To młody chłopak i z ciekawością będę obserwował jego dalsze losy. Mam nadzieję, że uda nam się go powstrzymać. Jest błyskawiczny. Na Mistrzostwach Świata oglądało się go z wielką przyjemnością. Wszystko w rękach Victora Lindelofa i reszty chłopaków, którzy spróbują go zatrzymać.

O Alexisie Sanchezie:

– Wygląda na to, że wypadnie na jakiś czas. To była nieprzyjemna kontuzja kolana – możliwe, że opuści od czterech do sześciu tygodni. Oby udało mu się wyzdrowieć jak najszybciej.

O Brandonie Williamsie [młodym kadrowiczu na mecz z PSG]:

– Brandon jest bocznym obrońcą, który potrafi grać po obu stronach. Jest szybki i będzie podróżował z nami pierwszy raz. Nie oczekuje, że zagra, ale to część bycia w tym klubie, zawsze możesz zostać wezwany. Po to trenujesz w akademii – wierzymy w niego. Raptownie musi wykonać krok do przodu. Z tymi młodymi chłopakami współpracują dobrzy trenerzy, czynią ich gotowymi.

“Damy rade bez piłkarzy, którzy są kontuzjowani”:

– To jedna z tych sytuacji, z którymi musisz się zmierzyć, tracąc kilku piłkarzy. Poradzimy sobie i wystawimy do gry dobry skład. Nie przegraliśmy żadnego z ostatnich spotkań, a Alexis jest jedynym, którego straciliśmy, mając nadzieję, że będzie na ten mecz gotowy.

“Chcę pomóc w rozwoju tego klubu”:

– Nauczyłem się wiele o piłkarzach. Oczywiście, gdy wygrywasz mecze, czegoś się uczysz. Przegrywając, pobierasz inną lekcję. Rozmawiałem z każdym indywidualnie, chcemy rozwijać nasze relacje.

– Pragnę pomóc klubowi i piłkarzom w rozwoju. To przyjemna część bycia trenerem, bo lubię pracować z ludźmi. Gdy ich poznasz, możesz przekazać im kilka nauk biorących się z twojej kariery, o których chciałbym wiedzieć 30 lat temu. Mogę powiedzieć im o tym, czego mi kiedyś brakowało.

O pierwszym meczu z PSG:

– Gdy tracisz gola ze stałego fragmentu gry, zawsze czujesz się rozczarowany. Następne 10 minut meczu sprawiło nam mnóstwo kłopotów. Otworzyliśmy się zbyt mocno, ponieważ chcieliśmy szybko wyrównać. To umożliwiło im wykonywanie kontrataków, z których słyną.

– Muszę powiedzieć, że w tym dziesięciominutowym okresie nasi rywale wyglądali tak, jakby mieli strzelić gola przy każdym kontakcie z piłką. Uspokoiliśmy się, gdy przeciwnik zdobył gola na 2:0, ale było już za późno.

“Młodzi powinni inspirować się debiutem Marcusa Rashforda”:

– Uważam, że każdy młody piłkarz, który gra dla tego klubu marzy o takim wejściu i wpływie, jakie miał Marcus Rashford w Lidze Europy przeciwko Midtjylland w 2016 roku. Można znaleźć wiele przykładów takich debiutów. Młodzi muszą wierzyć w to, że ich również może to spotkać. Jutrzejsza noc może być szansą dla niektórych młodych zawodników.

“Nie ma rzeczy niemożliwych”:

– To nigdy nie jest misja “nie do zrealizowania”. To bardzo trudne zadanie, ale tak jak powiedziałem wcześniej, musimy zdobyć pierwszą bramkę i wtedy wszystko może się zdarzyć. Futbol to nie tylko gra techniczna i taktyczna, ale też mentalna. Gole na wyjeździe zmieniają przebieg spotkania. Jeśli strzelimy jako pierwsi, uwierzymy w siebie jeszcze bardziej, a PSG być może zacznie w siebie wątpić. Kluczowe jest zdobycie pierwszego gola.

“Nie traktujemy tego meczu jak przegranego”:

– Możecie powiedzieć, że nie ciąży na nas żadna presja, bo przegraliśmy na własnym stadionie 0:2. Nigdy nie zakładamy z góry, że mecz jest przegrany. Sami nakładamy na siebie presję, ta z zewnątrz jest nieważna. Każdy oczekuje, że odpadniemy, a nasz rywal pokona nas bez wysiłku. Nie jest to możliwe w przypadku Manchesteru United i jego piłkarzy.

– Jesteśmy zranieni, nasza duma została zraniona po meczu na Old Trafford. Z tego powodu zobaczymy piłkarzy, którzy dadzą z siebie wszystko. Jeśli dziewięciu czy dziesięciu zawodników zagra na swoim optymalnym poziomie, to poziom pozostałego lub pozostałej dwójki zdecydowanie podskoczy.

“Ligowa forma nie ma znaczenia”:

– Jutrzejszy mecz nie ma wpływu na naszą pozycję w lidze. Oczywiście, że nadal jesteśmy skupieni na rozgrywkach ligowych. Oni już swoją wygrali. Powtórzę się jednak, że gramy dobrą piłkę i musimy pozostać skoncentrowani przez cały czas.

– Piłkarze muszą osiągnąć szczyt swoich umiejętności. Ich forma poprawiła się na przestrzeni sezonu. Mam nadzieję, że udowodnimy to podczas jutrzejszego widowiska i dziesięciu lub jedenastu piłkarzy zachwyci nas swoją dyspozycją. Liczymy, że PSG się zrelaksuje i nie spisze się na miarę oczekiwań.

“Byłem rozczarowany po pierwszym starciu”:

– Muszę przyznać, że czułem rozgoryczenie. Nie mogę powiedzieć, że byłem nieszczęśliwy, ale rozczarowany na pewno tak. Podczas przerwy, gdy na tablicy wyników było 0:0 – z kontuzjami, które nam się przytrafiły – rozmawialiśmy o  zachowaniu czystego konta, ponieważ to było ważne i kluczowe w kontekście rewanżu. Byłem zatem rozczarowany sposobem, w jaki straciliśmy gole.

– Nie powinniśmy tracić bramek po stałych fragmentach gry w tak łatwy sposób. Przez następne dziesięć minut zapanował chaos. Po meczu reakcja była dobra. Pojechaliśmy na pojedynek z Chelsea, wygraliśmy i nie straciliśmy gola. Nie straciliśmy go również przeciwko Liverpoolowi, wiec wiemy, że stać nas na zachowywanie czystych kont.

“W Lidze Mistrzów decydują detale”:

– Analizujemy mecze. Najłatwiej jest usiąść na trybunach i mówić: ‘powinniśmy zrobić to, powinniśmy zrobić tamto’. W nieodpowiednim momencie popełniliśmy kilka błędów, za które na tym poziomie zostajesz ukarany, ponieważ mierzysz się z czołowymi piłkarzami świata. Czasami w Premier League może ci się upiec, ale w Lidze Mistrzów, zwłaszcza w późniejszych fazach, jest inaczej.

Podobne wpisy

Najnowsze

Rankingi

Najwyższa średnia

# Zawodnik Śr. ocena
1. 7,65
2.
Casemiro
Casemiro Pomocnik
7,20
3. 7,12
4.
Matheus Cunha
Matheus Cunha Napastnik
7,08
5. 6,99

Najwięcej bramek

# Zawodnik Bramki
1.
Bryan Mbeumo
Bryan Mbeumo Napastnik
12
2. 12
3. 9
4.
Casemiro
Casemiro Pomocnik
9
5.
Matheus Cunha
Matheus Cunha Napastnik
9

Najwięcej asyst

# Zawodnik Asysty
1. 22
2. 4
3.
Bryan Mbeumo
Bryan Mbeumo Napastnik
3
4.
Amad Diallo
Amad Diallo Napastnik
3
5.
Diogo Dalot
Diogo Dalot Obrońca
3

Bestsellery w sklepie