manutd.com

Erik ten Hag po wygranej z Wigan: dobrze wykonaliśmy nasze zadanie

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United ograł na wyjeździe 2:0 Wigan Athletic i awansował do czwartej rundy Pucharu Anglii. Pomeczowego wywiadu ITV udzielił szkoleniowiec pierwszego zespołu Manchesteru United Erik ten Hag. Holender był zadowolony z postawy swoich podopiecznych.

Awans w pucharze 

– W FA Cup chodzi wyłącznie o wygrywanie, jest to puchar. Zawsze chcesz dokończyć swoją pracę. W szatni właśnie to powiedziałem “wykonaliśmy naszą pracę”. 

Więcej bramek

– Tak, definitywnie. W pierwszej połowie stworzyliśmy z pięć lub sześć dobrych okazji bramkowych. Uważam, że graliśmy bardzo dobrą piłkę. Powinniśmy więcej ich wykorzystać. Jeśli nie strzelasz, to musisz utrzymać skupienie i tak właśnie zrobiliśmy.

Inwestycje sir Jim Ratcliffe’a

– Jest to pewnego rodzaju inspiracja. Wszyscy są optymistycznie nastawieni. Na pewno jest wiele do zrobienia. Mieliśmy sporo niepowodzeń. Myślę, że latem dobrze sobie radziliśmy. Jednak jest to podróż, jest to projekt i musimy sobie radzić z wyzwaniami. Trzeba dożyć, przeżyć i uderzyć ponownie.

Styczniowe okno transferowe

– Rozważamy wszystkie dostępne opcje. Najważniejsze są interesy gracza, nasze oraz zespołu. Zobaczymy, co przyniesie nam to okno.

Sytuacja kadrowa

– Miejmy nadzieję, że niektórzy piłkarze wrócą na weekendowe starcie. Może Christian Eriksen i Luke Shaw. Jeszcze szansa jest dla Harry’ego Maguire’a. Mason Mount potrzebuje jeszcze kilku dni, a może nawet tygodnia.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze