U18: Wyjazdowe zwycięstwo z Newcastle. Passa zwycięstw trwa [WIDEO]

, , Maksymilian Minda

Zespół U18 Manchesteru United pokonał Newcastle U18 1:3. Bramki dla ”Czerwonych Diabłów” zdobywali Ethan Williams, Ashton Missin oraz Jayce Fitzgerald. W dywizji północnej rozgrywek Premier League U18 Manchester United umocnił się na pozycji lidera.

Pierwsza połowa tego spotkania była solidna z obu stron. United miało kilka dobrych okazji na wyjście na prowadzenie, jak chociażby Ethan Williams w 30 minucie kiedy w uderzył w sam środek bramki, bramkarz niedokładnie sparował piłkę i otarła się o słupek. Newcastle prezentowało się dobrze i chciało kontratakować, jednak pierwsze 45 minut zakończyło się bez goli.

W drugą część meczu ”Czerwone Diabły” weszły z przytupem. Już w 46 minucie Williams z lewej strony boiska oddał strzał na bramkę, ale bramkarz gospodarzy wybił piłkę nogą na rzut rożny. W 51 minucie ekipa gospodarzy wyszła z kontrą. Trevan Sanusi z lewej strony boiska zszedł do środka i oddał strzał na bramkę, jednak bramkarz Thomas Myles popisał się dobrą interwencją.

56 minuta bramkarz ”Srok” niedokładnie podaje piłkę, którą odebrał Devaney podał ją do Fletchera, który przepuścił piłkę między nogami i ta trafiła do Ethana Williamsa zamieniając tą okazje na bramkę.

Manchester United utrzymywał korzystny wynik, pomimo kilku sytuacji gospodarzy, ale zdecydowanie brakowało im skuteczności. W 71 minucie gry ”Sroki” miały rzut wolny z lewej strony, blisko pola karnego. Piłka leciała w światło bramki ale tu interwencją ponownie popisał się Thomas Myles.

Do 78 minuty tego meczu Manchester United obejmował prowadzenie. W prostej sytuacji Kingdon i Myles nie porozumieli się i piłka wleciała do bramki. Obrońca chciał podać piłkę do bramkarza kiedy ten do niej wybiegnął i Newcastle złapało kontakt.

Na odrobienie strat nie trzeba było długo czekać. W 80 minucie spotkania goście odzyskali prowadzenie za sprawą Ashtona Missina. Missin rajdem z lewego skrzydła zszedł do środka oddając uderzenie, ale piłka odbiła się od obrońcy spadając pod nogi młodego anglika i ten dał prowadzenie.

W 90 minucie Jayce Fitzgerald świetnie wybiegł na wolne pole i z zimną krwią posłał piłkę do bramki gospodarzy. W końcówce spotkania Newcastle próbowało atakować bramkę Manchesteru United, aczkolwiek nie udało im się to i ponieśli porażkę 1:3.

Składy:

Manchester United: Myles – Ogunneye, Kingdon, Jackson (C), Amass – Devaney (T. Fletcher 61′), Fitzgerald – Missin, J. Fletcher    (Kamason 79′), Williams (Baumann 67′) – Musa (Biancheri 61′)

Bramki: Williams 56′, Missin 80′, Fitzgerald 90′