The People Person

Piłkarze Manchesteru United otrzymali powołania na zgrupowania Argentyny oraz Portugalii

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Sezon klubowy dla Manchesteru United już prawie dobiegł końca, a już w czerwcu czekają nas dwa ogromne piłkarskie turnieje dla reprezentacji narodowych. Tym razem powołania postanowili ogłosić selekcjonerzy Argentyny oraz Portugalii. 

Lionel Scaloni na zgrupowanie reprezentacji Argentyny powołał dwóch zawodników Manchesteru United Lisandro Martineza oraz Alejandro Garnacho. Na początku czerwca zagrają oni towarzysko z Ekwadorem oraz Gwatemalą. Za to 21 czerwca rozpoczną oni swoje zmagania w tegorocznej edycji Copa America.

Natomiast do kadry reprezentacji Portugalii powołania otrzymali Bruno Fernandes oraz Diogo Dalot. Duet z Manchesteru United po finale FA Cup uda się na zgrupowanie, gdzie będą przygotowywać się do nadchodzących Mistrzostwa Europy 2024. Towarzysko zagrają oni przed EURO z Finlandią, Chorwacją oraz Irlandią.

Rozgrywki w ramach turnieju zainaugurują oni 18 czerwca starciem z Czechami. W swojej grupie F Portugalczycy zagają jeszcze z Turcją oraz Gruzją. Tymczasem Polska zagra w grupie D, gdzie zmierzy się z Austrią, Francją oraz Holandią.

Znamy też listę zawodników Manchesteru United, którzy pojadą na najbliższe zgrupowanie „Synów Albionu”. Na 33-osobowej liście znalazło się trzech zawodników „Czerwonych Diabłów”. Southgate zdecydował się pominąć Marcusa Rashforda. W czerwcu Anglia ogłosi ostateczną 26-osobową kadrę na EURO.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze