Manuel Ugarte przekonuje, że Ruben Amorim ma wsparcie drużyny, pomimo trudnego początku jako główny trener Manchesteru United.
Ruben Amorim odniósł zaledwie siedem zwycięstw w Premier League od momentu, gdy w listopadzie przejął stery po Eriku ten Hagu, a 15. miejsce w tabeli na koniec sezonu tylko uwydatniło słabości klubu, który od ponad 50 lat nie uplasował się tak nisko.
Manuel Ugarte zapewnia, że Portugalczyk wciąż jest odpowiednią osobą dla “Czerwonych Diabłów” i zdradza, jakie zalecenia otrzymał od trenera na najbliższe miesiące.
– Musimy poprawić pewne rzeczy. Mamy mecze, do których musimy się przygotować – przyznaje reprezentant Urugwaju. – Wszyscy jesteśmy bardzo zmotywowani, ponieważ wierzymy w trenera, wierzymy w to, czego chce, a to jest bardzo ważne.
– W zeszłym roku wprowadziliśmy kilka zmian. Klub zdecydował się na nowego szkoleniowca, a następnie zmieniliśmy naszą formację. Czasami nawiązanie relacji wymaga czasu.
– Gram w środku pola, więc mam połączenie ze wszystkimi. Ruben Amorim powtarza mi, abym jak najszybciej odzyskiwał piłkę, organizował grę, wprowadzał intensywność i dużo się komunikował. W tym roku czuję się dobrze i jestem bardzo podekscytowany. Znam ligę, poznałem naszych rywali i moich kolegów z zespołu. To wszystko jest istotne. Musisz dobrze się prezentować i mieć odpowiedzialność, gdy grasz dla Manchesteru United – zakończył pomocnik.









